Roaming Internet

 

 

Częste pytania dotyczące roamingu w UE

Mam Stan darmowy (czyli nielimitowane minuty do Play). Czy zapłacę za połączenia roamingowe w UE?
Jeżeli masz Stan darmowy, czyli nielimitowane połączenia i SMS-y do Play, w roamingu UE zapłacisz jak za aktywności w kraju do innych sieci.

Przykład: w cenniku opłata za minutę połączenia do innych sieci to 29 gr. W roamingu również zapłacisz 29 gr za minutę połączenia. 29 gr zapłacisz bez względu na to, czy dzwonisz na numer, który należy do Play czy numer innego operatora.

Jak sprawdzić ile GB mogę wykorzystać w roamingu UE?
Wpisz w telefonie kod *800# i zatwierdź przyciskiem, którym nawiązujesz połączenie (zielona słuchawka). W odpowiedzi dostaniesz informację o liczbie GB, które masz dostępne w roamingu UE. Ilość dostępnych GB możesz również sprawdzić w Play24.

Korzystam z pakietu GB w UE. Czy wpływa to na mój pakiet w kraju?
Tak, jeśli korzystasz z pakietu GB w UE, pomniejszasz swój pakiet krajowy. Poinformujemy Cię, gdy wykorzystasz 80% pakietu GB w UE oraz po tym, jak wykorzystasz cały pakiet w UE. SMS-em prześlemy też informację po jakiej stawce rozliczymy GB, które wykorzystasz poza pakietem.

Nie mam już limitu GB w UE. Co mogę zrobić?
Po tym, jak wykorzystasz cały limit, możesz:

  • bez zmian korzystać z internetu, ale naliczymy dodatkową opłatę 3,072 gr za 1 MB (31,46 zł za 1 GB). Opłaty naliczamy co 100 kB;
  • kupić Pakiet Internetu 500 MB za 15 zł. Kiedy wyczerpie się pakiet, zablokujemy transmisję danych. Będziesz mieć pewność, że nie poniesiesz dodatkowych kosztów.

    Aby aktywować pakiet wybierz na telefonie kod *111*613*1# i zatwierdź przyciskiem, którym zatwierdzasz połączenia (zielona słuchawka).
    Liczbę wykorzystanych przez Ciebie MB, sprawdzisz kodem *575#.
    Więcej informacji znajdziesz na stronie o pakietach w roamingu .

Potrzebujesz więcej pomocy?

Potrzebuję pomocy Wszystko już wiem
Script logo